Sisestatud: 29.01.2009
Erkki Saaremets
Turistide arvu kasvatamine, eelarve täitmine, uued töökohad, uued tööstusharud, kanep legaalseks

Innovatsiooniaasta vaimus välja pakkuda üks innovatiivne idee.

Üks lihtne lahendus, millega saaks majanduskriisi mõjud minimaliseerida, turistide arvu kasvatada ning koheselt Eesti riigi positiivselt välja paistma teiste hulgast: Kanep legaalseks.

 

Säästan Teid faktidest, mis on nii mõneski analoogses postituses juba varem ära toodud ning toon lihtsalt esile positiivsed küljed, arvestades seda, mis parandaks Eesti majanduslikku olukorda:

1) Turistide arvu tohutu kasv

Üks Hollandi linn plaanis kanepi keelata kuna seal käib liiga palju turiste.

2) Talunikele ja põllumeestele uus tööstusharu, milles konkurents puudub lähimaades.

Hetkel on põllumehed, kes veel alles on jäänud hõivatud euronormidele vastavaks saamise või pangalaenu võtmisega, et omale 5 juristi palgata, et eurotoetuste saamise bürokraatiakadalipust läbi saada.

3) Uued töökohad (Coffeyshopid, piibutoad...)

Rohkem töökohti = rikkam rahvas, rohkem raha, rohkem makse ja lõpptulemuses rikkam riik.

4) Uued maksud ja aktsiisid, mis riigieelarvesse raha tooks

Riigieelarve on miinuses. Prognoositakse aina suuremat puudujääki ning tehakse aina rohkem eelarvekärpeid.

Uued maksud ja aktsiisid ning riigilõivud ja muud load tooks riigieelarvesse kena kopika, mille saaks näiteks puudujääva osa lappimiseks kasutada või kasvõi noorte üksikemade toetamiseks...

Turistid ei toetaks rahaliselt mitte ainult antud tootevaldkonda, vaid ka hotelle, poode, muuseume...

5) Alkoholisurmade ning padujoomise ja alkoholismi vähenemine

Paljud inimesed ei jooks niipalju kui neil oleks ka veidi tervislikum ning seaduslik alternatiiv olemas, mis lisaks ei sunni joobes peaga autoga kihutama ega vägivaldseks minema.

6) Täitmata turunišš ja potensiaalseid kliente/turiste (kümnete, sadade) tuhandete viisi meid ümbritsevates maades

Soome, Rootsi, Venemaa, Läti, Leedu... Mitte ainult need ei tuleks siia, kes sooviks kanepisaadusi tarbida, vaid iseenesest võtaks nad kaasa oma sõpru ja lähikondseid, kes siia suurel hulgal raha jätaks.

7) Võimalus näidata Eestit innovatiivse riigina, kes ei karda ka konservatiivsest mõttemaailmast ning peavoolust erinevaid otsuseid vastu võtta

8) Mustalt turult ning kriminogeenselt elemendilt suure käibe äravõtmine.

Vähem käivet kriminaalidele on vähem kuritegevust ja rohkem turvalisust meile kõigile.

9) Pikemas prognoosis narkoomaania vähendamine

Statistika näitab, et Hollandis on tarbijate arv väiksem kui maades kus pannakse rõhku keelupoliitikale.

10) Erinevalt paljudest teistest ettevõtmistest jääks tulu Eestisse!

 

Lennart Meri rääkis, et Eesti peaks leidma oma Nokia.

Siin see on!

Otsus, millest ei ole isegi midagi kaotada, vaid ainult võita.

ÜRO narkootiliste ainete komisjon on võtnud arutamiseks kavasse kanepi staatuse ja võimaliku legaliseerimise.

Siin on Eesti võimalus asi enne ära teha kui juba hilja on ning seda ideed, mis tooks Eestile väga palju kasu, raha, tööd, makse, turiste ja muud, ei ole võimalikult enam kasutada.

 

NB!: Idee autor ei tarvita ise kanepit, aga näeb selles meeletult suurt potentsiaali elavdamaks Eesti majandust!


Märksõnad: innovatsioon, kriis, kanep, lahendus, turistid
Kategooria: Innovatsioon

Kommentaarid:


Vastus:

Sotsiaal ministeerium

Sisestatud: 28. aprill 2009

Austatud Erkki Saaremets

Enamikus ÜRO liikmesriikides on kanepi tarvitamine keelatud, arvestades narkootiliste ja psühhotroopsete ainete kuritarvitamise ja sõltuvuse tekitamise riski suurust. Kindlasti ei oleks kanepikasvatus Eesti Nokia, sest on riike (näiteks  Holland), kus kanepi tarbimine ei ole keelatud. 

Kanep on Eestis lisatud narkootiliste ja psühhotroopsete ainete I nimekirja kuna pikaajaliste uuringutega on tõestatud kanepi kahjulik mõju tervisele. Narkootiliste ainete ajaloost, mõjust organismile jne soovitame lähemalt lugeda www.narko.ee.

 

Narkootikumide olemuse ning mõju kohta organismile levib mitmeid müüte. Näiteks tõmbavad paljud inimesed kanepi puhul paralleeli ka tubakaga, uskudes, et kanepi tarbimine on võrreldes tubaka tarbimisega organismile ohutum. Müüt, et kanepi suitsetamine on ohutum kui tubaka suitsetamine, ei vasta tõele. THC - kanepis sisalduv kõige psühhoaktiivsem aine on peategelane mitmes kanepi kahjulikus toimes. THC-sisaldus kanepisigaretis (võttes lisaks arvesse suitsetamise kestust ja viisi) tagab küll saadud elamuse tugevuse, kuid paraku ka hilisema kahju ulatuslikkuse.

 

Kanepi mõju on tugevaim siis, kui seda sügavalt alla tõmmata ja veidi kopsus hoida. Kuid põlemisel tekib mitu korda rohkem tõrva ja mürgist süsinikmonooksiidi kui tubakal. Seega suurendab kanep vähiriski, kurnab kopse ning ärritab hingamisteid. Paar kanepisuitsu kahjustab kopse samavõrd kui pakk sigarette. Kanepi üheks iseloomulikuks toimeks võib olla näiline lõõgastustunne, kuid samas võib tekitada hoopis tugeva hirmu- või paanikahoo. Statistika järgi ei suuda pool kanepikasutajatest suitsetamist jätta. Üldiselt käib kanepist loobumisega kaasas depressioon ja tahtejõuetuse tunne.

 

Võrreldes heroiiniga (väga kiiresti tugevat sõltuvust tekitav ohtlik uimasti) on kanepi puhul risk mitmesuguste vaimsete häirete avaldumiseks või võimendumiseks palju suurem.

 

Fakte kanepist:

- 90% narkosõltlastest alustas kanepist. Seega on kanep aste kangemate narkootikumide juurde.
- 10 päeva pärast kanepi suitsetamist on sperma hulk meestel vähenenud poole võrra. Kanepi mõju all valminud spermatosoide nimetatakse läbipõlemissündroomiga spermatosoidideks. See tähendab, et nad käituvad närviliselt ega ole huvitatud munaraku viljastamisest. Tüdrukutel põhjustab kanep häireid menstruaaltsüklis.

- Umbes 10% kõigist nendest inimestest, kes kas või korra elus on kanepit proovinud, jõuab mingil eluetapil kanepisõltuvuse faasi

 

Seega on küsitav, kas kanepikasvatus ja kanepitarbimise legaliseerimine tooks Eestile väga palju kasu, raha, tööd, makse, turiste ja muud. Kuigi kanepikasvatus võiks luua põllumajanduses uusi töökohti, kujuneks kanepi tarbimisest saadav tulu väiksemaks kui kulud, mida on vaja teha narkosõltlaste raviks. Kui kaaluda seda, kas legaliseerida kanepi kasvatamine ja tarbimine, tuleb esikohale seada inimeste tervis/tervislik seisund, mis on kordades olulisem, kui võimalik turistide arvu kasv ja raha.

Lugupidamisega

Õie Jõgiste

Tööturu osakonna peaspetsialist

6269195


Osalusveebi haldab Riigikantselei

info@osale.ee