Laupäev, 18. september 2021
  ID-kaart  |  MobiilID OpenID

» unustasid salasõna?   » registreeru   » reeglid
 
Rss SISUPUU Rss RSS
Avaleht Konsultatsioonid Ideed Seadused
 
Avaleht > Vaata ideed
Karmistada tehnonõudeid talverehvidele ja keelata sobimatute M+S rehvide kasutamine talvel
Aare Sõer
Sisestatud: 17. jaanuar 2013
Arhiveeritud
Bookmark and Share
Prindi
Saada kutse
  Vaata ideed   Hääletustulemused   Vaata vastuseid   Kommentaarid ()  

Praegusel ajal toimub talverehvide kasutusnõude täitmise kontroll üksnes rehvil leiduva M+S, MS või M&S tähistuse ning mustri jääksügavuse järgi. Näide PPA kodulehelt: http://www.politsei.ee/et/nouanded/liiklus/soiduauto-rehvinouded/

Tegelikkuses valmistab enamik rehvifirmasid nn linnamaasturitele mõeldud suverehve või universaalrehve, mis on samuti M+S tähistusega ja käsitletavad juriidiliselt võrdväärsena naelutamata (nn lamell) talverehviga, kuid ei oma talvekasutuseks sobivaid omadusi. Majandussurutise ajal on märgata, et selliste nn universaalrehvide kasutamine linnamaasturite all on tuntavalt kasvanud. Samas selliste eluohtlike rehvide kasutamist talvel keelata või sanktsiooneerida ei saa, sest see on seaduslik. Samas maasturi- ja pikapi tüüpi autod on sõiduautost suurema massiga (seega libedal pikema pidurdusmaaga) ja tekitavad avarii korral sõiduautole ning selles viibijatele suuremaid kahjustusi.

Näiteid taolistest "talverehvidest", millel on tegelikult M+S tähistus peal

http://www.rehvid24.ee/products/details/2041

http://www.rehvid24.ee/products/details/2558

Nende vaatlemisel on isegi asjatundmatule selge, et talverehvina Eesti oludes kasutamiseks on need täiesti sobimatud ning selliseid liiklusohtlikke rehve on võimalik kasutada üksnes tänu seaduslikule "augule". Nende rehvide kummisegu on talvel kasutamiseks liiga kõva ning puuduvad talverehvile vajalikud mustrielemendid. Rehvide muster on sobiv maksimaalselt kruusal või pinnasel kasutamiseks.

Probleemi lahendamine pole arusaadavalt lihtne, sest rehvil pole muid tunnuseid, mille põhjal oleks teda praktilise kontrolli käigus võimalik kõlbmatuks kuulutada. Siiski leian, et asjatundjatel tuleks sellega tegeleda ja leida kriteeriumid, mille järgi lõpetada selliste JOKK talverehvide kasutamine sõiduautodel. Kui arvestada võrdse kohtlemise põhimõtet, tuleks kaotada üldse talverehvide kasutamise kohustus, sest selliste M+S tähisega "talverehvide" sõiduomadused ei erine oluliselt suverehvide omadustest.


Märksõnad: rehvid, liiklusohutus, tehnoseisund, sõiduauto, auto
Kategooria: Määramata

Alusta siit!

Registreeru Osale.ee kasutajaks
ning alusta oma riigi aitamist juba
täna!

» Registreeru siin
» Kasutajale
 

Avalehele Osalusveebi haldab Riigikantselei
info@osale.ee

Osalusveeb Konsultatsioonid Ideed beta Seadused