Laupäev, 18. september 2021
  ID-kaart  |  MobiilID OpenID

» unustasid salasõna?   » registreeru   » reeglid
 
Rss SISUPUU Rss RSS
Avaleht Konsultatsioonid Ideed Seadused
 
Avaleht > Vaata ideed
Hääletamine online reziimis
Albert Kopjev
Sisestatud: 16. oktoober 2012
Vastatud 28. jaanuar 2013
Bookmark and Share
Prindi
Saada kutse
  Vaata ideed   Hääletustulemused   Vaata vastuseid   Kommentaarid ()  

Maailmas on palju räägitud Direct Demokraatiast (ehk Otsedemokraatiast, lisainfo vt. http://et.wikipedia.org/wiki/Otsedemokraatia), kuid praktilist kasutamist vähemalt mina siiamaani ei näinud. Inimesed pole ka eriti rahul riigikogu tööprintsiibiga, kus pärast valimist tihti kõik poliitilised lubadused unustatakse ning puudub võimalus otsustele mõjuda. Enda ideega teen ettepaneku kuidas Eestis rakendada otsedemokraatia võimalust.

Kõigepealt tuleb registreerida erakonda, mille programmi peapunktiks ongi töö riigikogus otsedemokraatia põhimõtttete alusel.

Järgmise samm on tarkvara arendus, mis võimaldab luua infovälja, kus on nähtavad töös olevad seadused ning iga kodanikule on antud võimalus seda toetada või tagasi lükkata nn online reziimis.

Kui tarkvara on valmis siis tuleb reklaami ehk PRi aeg, mille jooksul saab seda tarkvarat inimestele tutvustada, teha proovkatsetusi, samas reklaamida erakonda. 

Seejärel erakond peab ka kandideerima riigikoguvalimistel. Juhul kui partei sattub riigikogusse siis iga seaduse vastuvõtmisel iga erakonna liige hääletab täpselt sama nagu tarkvara andmetest enamus.

Järgmine samm on kodanikute ettepanekute korjamine seadusandluse muutmise osas ning selle hinnang sama tarkvara kasutusel. Tulemusena on uute seaduste koostamine ning esitamine riigikogus.

Loodan, et kõik riigikogulased ka on huvitatud tutvuda tarkvara statistilistega andmetega enne hääletamist. Oleks ka hea igal riigikogu istungil tarkvara kaudu näidata iga riigikogu liige hääletamise tulemust iga seaduse või määruse vastuvõtmise kohta.

Jään ootama Teie kommentaarid idee rakendamise võimalusest Eestis. Palun olge mõistlikult enda kriitika esitamises, arvestades ei mul puudub poliitilise asjajamise kogemus. Olen ka valmis diskuteerida.


Märksõnad: otsedemokraatia, hääletamine, online, riigikogu, seadus, id kaart
Kategooria: Kodanikuühiskond

Alusta siit!

Registreeru Osale.ee kasutajaks
ning alusta oma riigi aitamist juba
täna!

» Registreeru siin
» Kasutajale
 

Avalehele Osalusveebi haldab Riigikantselei
info@osale.ee

Osalusveeb Konsultatsioonid Ideed beta Seadused