Esmaspäev, 20. september 2021
  ID-kaart  |  MobiilID OpenID

» unustasid salasõna?   » registreeru   » reeglid
 
Rss SISUPUU Rss RSS
Avaleht Konsultatsioonid Ideed Seadused
 
Avaleht > Vaata ideed
Transport töövõimelisele erivajadusega inimesele
Stella-Liis Raev
Sisestatud: 5. november 2010
Arhiveeritud
Bookmark and Share
Prindi
Saada kutse
  Vaata ideed   Hääletustulemused   Vaata vastuseid   Kommentaarid ()  

Eestis on puudega inimesi tervelt 10 protsenti elanikkonnast. Tööealisi on neist umbes kolmandik ning tööga hõivatuid vaid 17%. Miks on see protsent nii väike?... Üks põhjus peale majandussurutise on kindlasti erivajadustega inimeste piiratud liikumisvõimalused. Selleks, et ka maalt tulevad erivajadustega inimene saaks tööle minna, oleks tal vaja ka vastavat liikumisvahendit, mis aga tihtipeale puudub. Kuidas suurendada erivajadustega inimeste võimalusi ennast teostada?

Kohalikud omavalitsused küll võimaldavad erivajadustega inimestele transpordi näiteks inavatakso näol, kuid seda ei saa inimene kasutada igapäev tööl käimiseks, kuna selle kasutus on teatud määral piiratud ja seega ka tööl käiva inimese jaoks väga halb valik. Loomulikult on ka bussid, mis erivajadustega inimesi veavad, kuid ka need on enamuses juba amortiseerunud ja ilma vajaliku tehnikata, uute jaoks aga raha ei jagu. Erivajadustega inimeste transport on reguleeritud ikkagi ainult suuremate linnade ümbruses ja maakohtades on see endiselt puudulik, seal ei käi tihti isegi tavaline transport rääkimata siis erivajadustega inimeste transpordist.

Meie ettepanekuks olekski, et erivajadustega inimeste transport oleks reguleeritud ja rahastatud kõrgemalt poolt (Valitsus ja Sotsiaalministeerium) ja mitte ainult omavalitsuste rahadest, et ka erivajadustega inimesel oleks võimalus normaalselt ja ilma probleemideta tööl käia ja et tal oleks üleüldse paremad tingimused eneseteostuseks. Paraku tänases Eestis tihti võimalused selleks puuduvad. Kui loome erivajadustega inimestele paremad tingimused töötamiseks, saaks ka riik sellest kasu, kuna riigile laekuks sel juhul rohkem maksuraha.


Märksõnad: erivajadustega inimesed ja transport
Kategooria: Sotsiaalhoolekanne

Alusta siit!

Registreeru Osale.ee kasutajaks
ning alusta oma riigi aitamist juba
täna!

» Registreeru siin
» Kasutajale
 

Avalehele Osalusveebi haldab Riigikantselei
info@osale.ee

Osalusveeb Konsultatsioonid Ideed beta Seadused