Esmaspäev, 20. september 2021
  ID-kaart  |  MobiilID OpenID

» unustasid salasõna?   » registreeru   » reeglid
 
Rss SISUPUU Rss RSS
Avaleht Konsultatsioonid Ideed Seadused
 
Avaleht > Vaata ideed
Riigiga suhtlus paberivabaks!
Bruno Suvi
Sisestatud: 22. oktoober 2010
Arhiveeritud
Bookmark and Share
Prindi
Saada kutse
  Vaata ideed   Hääletustulemused   Vaata vastuseid   Kommentaarid ()  

Eesmärk on kohustada riigi ja kohaliku omavalitsuse asutusi kodanikuga suhtlemiseks kasutama paberivaba suhtlemist, kui kodanik on sellist tahet selgelt väljendanud.

Eelduseks võib olla inimese tuvastamine e-keskkonnas ja ametliku e-posti seadistamine, kuhu teated jms riigi või KOV ametlik kiri edastatakse.

Hetkel on olukord, kus osa riigiasutusi trükib välja mõne registri dokumendi, paneb sinna templi ja saadab postiga koju, et kodanik peaks selle käsitsi või postiga uuesti teisele asutusele edastama. Kuigi elektrooniline edastamine oleks kordades efektiivsem: odavam, kiirem, turvalisem.

Konkreetsed näited: Tehnilise Järelvalve Amet (TJA) nõuab karistusregistri väljavõtet (mille väljastab Politsei) selleks, et lubada inimesi lõhkematerjali seaduses nõutavale pädevuseksamile. Seda väljavõtet ei ole võimalik saada elektrooniliselt, vaid saadetakse ainult paberil postiga kodusele aadressile.
 Autoregistri Kesksus (ARK) nõuab varguse korral juhiloa taastamiseks Politseisse avalduse esitamise tõendit, kuid tõendi väljastab Politsei paberi kujul. Samas on olemas paberivaba ARK keskkond.

Mõlemal juhul oleks efektiivseim lahendus digitaalse templi kasutamine, kuid selline kohustus hetkel ilmselt puudub.

Elektroonilist suhtlust tuleb eelistada, kui kodanik on selleks oma selget tahet väljendanud. Elektroonilisi kanaleid on võimalik kasutada ükskõk kus maakeral ja nii ei pea suhtlus käima läbi paberi ja Eesti Posti, on oluliselt kiirem ja odavam nii riigile kui ka kodanikule.


Märksõnad: id kaart digitaalne tempel
Kategooria: Määramata

Alusta siit!

Registreeru Osale.ee kasutajaks
ning alusta oma riigi aitamist juba
täna!

» Registreeru siin
» Kasutajale
 

Avalehele Osalusveebi haldab Riigikantselei
info@osale.ee

Osalusveeb Konsultatsioonid Ideed beta Seadused