Esmaspäev, 20. september 2021
  ID-kaart  |  MobiilID OpenID

» unustasid salasõna?   » registreeru   » reeglid
 
Rss SISUPUU Rss RSS
Avaleht Konsultatsioonid Ideed Seadused
 
Avaleht > Vaata ideed
Pere sotsiaaltöötajate süsteem
Viktor Litvinkov
Sisestatud: 1. veebruar 2010
Vastatud 29. märts 2010
Bookmark and Share
Prindi
Saada kutse
  Vaata ideed   Hääletustulemused   Vaata vastuseid   Kommentaarid ()  

Nüüd Eestis töötab väga suur aga nõrk sotsiaalkindlustuse süsteem. On vaja luua parem süsteem, mis aitab inimesel ennetada ja vältida tulevad sotsiaal probleeme. Meil on loodud väga hea perearsti süsteem - üks perearst töötab kogu perega ja teab, missugused terviseprobleemid on igal pere liikmel, missugused on pere vajadused jne. Nii saaksid töötada sotsiaalkindlustuse ametid.

Kuidas see süsteem võiks töötada?
Meil on loodud suur riiklik infosüsteem, ja seal kogutakse kõike informatsiooni elanike kohta. Võiks teha nii, et informatsioon nn "raskete" perede kohta võiks ka laekuda sotsiaaltöötaja kätte. Missugune informatsioon see võiks olla? Naiteks korteri võlad, pereliikmete positsioon tööturul, õpetajate märkused koolist laste kohta, politsei informatsioon jne. Jah, kõik infosüsteemid peaks ühendama üheks suureks infosüsteemiks, erinevate pääse tasanditega erinevatele ametnikele. Nüüd sotsiaaltöötaja võiks kontrollida situatsioonid peredes ja võtma ühendust perega, et oma poolt abi pakkuda (näiteks erinevad toetused või psühholoogi abi, koolitused jne).

Keegi räägib, et kui see süsteem hakkab töötama, siis riik kogub liiga pälju informatsiooni oma elanike kohta. Siis ma räägin teile, et riigi käes on juba väga palju informatsiooni meie kohta, age, kas see informatsioon töötab elanike jaoks? Jah, ma võin rääkida, et see info töötab riigi jaoks väga hästi, aga elanike jaoks - väga vähe. Võiks  infosüsteemid ühendada ja teha rohkem kasulikku inimeste jaoks.


Märksõnad: pere, sotsiaaltöötajad, sotsiaalabi
Kategooria: Sotsiaalhoolekanne

Alusta siit!

Registreeru Osale.ee kasutajaks
ning alusta oma riigi aitamist juba
täna!

» Registreeru siin
» Kasutajale
 

Avalehele Osalusveebi haldab Riigikantselei
info@osale.ee

Osalusveeb Konsultatsioonid Ideed beta Seadused