Esmaspäev, 20. september 2021
  ID-kaart  |  MobiilID OpenID

» unustasid salasõna?   » registreeru   » reeglid
 
Rss SISUPUU Rss RSS
Avaleht Konsultatsioonid Ideed Seadused
 
Avaleht > Vaata ideed
Arstidega rahulolu osaks palgasüsteemist
Marko Nuuma
Sisestatud: 5. jaanuar 2011
Arhiveeritud
Bookmark and Share
Prindi
Saada kutse
  Vaata ideed   Hääletustulemused   Vaata vastuseid   Kommentaarid ()  

Avalike teenuste kõikuv kvaliteet sunnib inimesi otsima paremaid teenusepakkujaid. Kuidas neid aga leida? Nt haridusvaldkonnas pakub mingi lahenduse koolide riigieksamite tulemuste ja kõrgkooli sissesaanute osakaalu kohta koostatav mitteametlik edetabel. Aga eks annaks koole võrrelda veel ka veel muude näitajate alusel (nt õpilaste rahulolu kooliga).

Mille põhjal aga otsustada nt meditsiinisektoris, kus õige teenusepakkuja/arsti valik võib osutuda kriitilise tähtusega faktoriks? Ebakvaliteetne arstiabi võib osutuda saatuslikuks - tuua kaasa sandistuse või surma, mida ei anna enam parandada. Praktiliselt iga päev võime meediast kuulda õuduslugusid meditsiinivigadest ja ebainimlikust suhtumisest patsientidesse. Teatavasti jõuab avalikkuseni vaid jäämäe tipp. 

ARSTIDE EDETABEL

Lahendus: tuleks luua internetipõhine  arstide edetabel, kus patsiendid saaks arstide töö tulemuslikkust hinnata skaalal 1-5, mille alusel formuleerub arstide pingerida. Kõrgeima keskmise hinde saanud arst saab oma töötulemuseks 100% ehk ta saaks kätte 100% talle määratud (tulemus)palgast. Ülejäänud arstid saaks vastava % sõltuvalt keskmisest hindest/hinnangust.

Sellega oleks loodud reaalne ja objektiivne arstide tulemustasu süsteem, kus tulemuse määrab patsient (tema rahulolu). Samuti muutuks avalikuks ja kergelt leitavaks nende arstide nimed, kellega patsiendid rahul ei ole, mis võimaldaks tulevastel abivajajatel selliseid arste vältida. Viletsad arstid jääksid tööta...

Tegelikult on analoogne arstide hindamise süsteem juba loodud, kuid ilma reaalse seoseta tulemuspalgaga.

Vt: www.tervisetrend.ee 


Märksõnad: tervis, tervishoid, meditsiin, arstid, palgad, palgasüsteem
Kategooria: Tervis

Alusta siit!

Registreeru Osale.ee kasutajaks
ning alusta oma riigi aitamist juba
täna!

» Registreeru siin
» Kasutajale
 

Avalehele Osalusveebi haldab Riigikantselei
info@osale.ee

Osalusveeb Konsultatsioonid Ideed beta Seadused