Esmaspäev, 20. september 2021
  ID-kaart  |  MobiilID OpenID

» unustasid salasõna?   » registreeru   » reeglid
 
Rss SISUPUU Rss RSS
Avaleht Konsultatsioonid Ideed Seadused
 
Avaleht > Vaata ideed
Ühtlustada seaduses peaministri, ministrite jt kõrgete riigiametnike ametipalga arvutamise alus
Priit Põiklik
Sisestatud: 9. juuni 2009
Vastatud 6. juuli 2009
Bookmark and Share
Prindi
Saada kutse
  Vaata ideed   Hääletustulemused   Vaata vastuseid   Kommentaarid ()  

Et vältida segadust ja "avalikku saladust" väärkäsitluses, et ametiisikud, kelle palka arvutatakse sama koefitsiendiga keskmisest palgast, saaks ka samas suuruses summas  palka, teen ettepaneku muuta RIIGIKOGU JA VABARIIGI PRESIDENDI POOLT NIMETATAVATE RIIGIAMETNIKE AMETIPALKADE SEADUST ning täiendada  seda sõnastuses, mis on võetud analoogiana VABARIIGI PRESIDENDI AMETIHÜVE SEADUSE paragrahvi 2 lõikest 1, milles on öeldud, et presidendi ametipalk (Eesti kesmine palk korda koefitsent 6,0) arvutatakse nii, et Statistikaamet esitab Vabariigi Presidendi Kantseleile iga aasta 26. veebruariks eelmise aasta neljanda kvartali keskmise palga suuruse, mille alusel arvutatakse presidendi ametipalk ning muud käesolevas seaduses sätestatud hüved jooksva aasta 1. märtsist järgnevaks 12 kuuks. 

Seega teen ettepaneku muuta RIIGIKOGU JA VABARIIGI PRESIDENDI POOLT NIMETATAVATE RIIGIAMETNIKE AMETIPALKADE SEADUSTE paragrahvi 1 teist lauset ja asendada see sõnastuses: Nimetatud riigiametnike palka arvutatakse ja korrigeeritakse nii, et Statistikaamet esitab Riigikantseleile, ministeeriumidele, Riigikohtule, Ringkonnakohtutele, linna-, maa- ja halduskohtutele, Riigikontrollile, Õiguskantsleri kantseleile ja Kaitseväe peastaabile iga aasta 26. veebruariks eelmise aasta neljanda kvartali keskmise palga suuruse, mille alusel arvutatakse Riigikogu ja Vabariigi Presidendi poolt nimetatavate riigiametnike ametipalk ning muud käesolevas seaduses sätestatud hüved jooksva aasta 1. märtsist järgnevaks 12 kuuks.

Oleks segadus lahendatud ja ei saaks ka Rahandusministeerium enam teha oma kirjadega seadusi tõlgendavaid haldusotsuseid.


Märksõnad: Riigiametnike ametipalk
Kategooria: Rahandus

Alusta siit!

Registreeru Osale.ee kasutajaks
ning alusta oma riigi aitamist juba
täna!

» Registreeru siin
» Kasutajale
 

Avalehele Osalusveebi haldab Riigikantselei
info@osale.ee

Osalusveeb Konsultatsioonid Ideed beta Seadused