Esmaspäev, 20. september 2021
  ID-kaart  |  MobiilID OpenID

» unustasid salasõna?   » registreeru   » reeglid
 
Rss SISUPUU Rss RSS
Avaleht Konsultatsioonid Ideed Seadused
 
Avaleht > Vaata ideed
Eesti ökoriigiks
Helve Markvart
Sisestatud: 18. märts 2009
Vastatud 15. aprill 2009
Bookmark and Share
Prindi
Saada kutse
  Vaata ideed   Hääletustulemused   Vaata vastuseid   Kommentaarid ()  

Kuna meil on palju saastamata ja kasutamata põllumaid, maalappe jne. Võiks Eestis hakata tootma ökoloogiliselt puhtaid toiduaineid. Samas aga au sisse seada Eestis toodetud just ilma igasuguste mürkainega pritsimata ja saastamata toiduained.

Samuti võiks toota täiesti naturaalset toitu, millest tuntakse puudust. Kasvõi näiteks tooduna  ilma säilitusaineteta(olgugi, et kiiresti riknev) vorsti tooted( meenutagem siin vanasti toodetud laste, doktori jne vorste) Ka maheliha , eriti veis(kasvatatud rohumadel) peaaegu, et puudub müügilt.  

Tundub, et  meie seaduste valguses on see täiesti ebareaalne. Seadused tuleks sel juhul ümber muuta. Sõltuvalt El seadustest tuleb aga nõuda Euroopa Liidult maj. languse tõttu muutusi . Kes ei küsi, see ei saa !

Samuti ei näe  müügil  Eestis kasvatatud  puuvilju,marju,juurvilju, mis oleksid  Eestis kuivatatud naturaalsed õunad, marjad jne.  Suvel kasvatatu eestimaa pinnases, oleks vajalik korralike naturaalsete säilitusmeetoditega säilitada ja müüa.  Praegu tegutsevad naturaalmaj. tegelevad ettevõtjad on liiga väiksed ja tulem on väike. On vaja suuremalt ja naturaalsemal.

Avaturgude  väiksed kauplejad peaks aga rangetest euronõuetest ja seadustest  vabastama. Eestimaist põhitoidukraami peaks ikka müüa laskma kodumajapidamises ülejäänud kartuleid, juurvilju jne., nagu seda tehakse mujal Euroopa Liidus.Näit. Prantsusmaal müüakse sadamas kala, roogitakse laua alla ämbrisse ja kohe läheb kaubaks. Samas ka näit. oliivõli tootmine naturaalsel kujul , toimus ruumis, kus aknad ja uksed ruumil vaevalt ees seisid, must ja räpakas. EL nõudeid eriti nagu  ei täidetagi suurrriikides. Seega need seadused üle vaadata.

Üldine mõte eristumiseks teistest riikidest "Eesti Ökoriigiks", mille raames eriti just põllumajandust tugevasti jalgadele panna. Kliima ei ole küll momendil eriti soodne(mis arvatavalt muutub soojenemise suunas), kuid maa on Eestis  saastamata ja puhas, ja puhanud, mitte nagu Euroopa suurriikide maades, kus on maa  üleväetud ja seega saastatud maalapid.

Praegune haldusreform on aga lõpptulemina orienteerunud eestimaa maapinna  kaotamisele.Tuleb hoopis stimuleerida maaelu. Või tahame, et meie maaelanikkonnaks asub mõne muu Euroopa Liidu riigi rahvas. Oleme ju uudistest kuulnud, et Prantsusmaa ja Portugal jm.vaevlevad kliimasoojenemises, vee olemasolu muutub nendes piirkonandes  aina küsitavamaks, samuti Sahhaara kõrbeliivad tungivad peale. Tahaks ikka, et Eestimaa säilimise nimel  oma Eestimaa maatükk säilitatakse. Seega maaelu peaks muutuma Eesti põhimõtteks ja seda just rasketel aegadel. Ärge andke oma maad käest.

Seega on tuleviku mõttes on Eesti  Ökoriigiks olemiseks mitu head põhjust.

 


Märksõnad: Eesti ökoriigiks
Kategooria: Määramata

Alusta siit!

Registreeru Osale.ee kasutajaks
ning alusta oma riigi aitamist juba
täna!

» Registreeru siin
» Kasutajale
 

Avalehele Osalusveebi haldab Riigikantselei
info@osale.ee

Osalusveeb Konsultatsioonid Ideed beta Seadused