Laupäev, 18. september 2021
  ID-kaart  |  MobiilID OpenID

» unustasid salasõna?   » registreeru   » reeglid
 
Rss SISUPUU Rss RSS
Avaleht Konsultatsioonid Ideed Seadused
 
Avaleht > Vaata ideed
Troikarakendi võtmine ka Eesti Vabariigi kultuuri paradigmasse.
Sander Grinin
Sisestatud: 15. detsember 2008
Arhiveeritud
Bookmark and Share
Prindi
Saada kutse
  Vaata ideed   Hääletustulemused   Vaata vastuseid   Kommentaarid ()  

Aidata leida sümbolid mis aitaks Eesti venekeelsel kogukonnal seostada oma identiteedi Eesti Vabariigiga.

Luua Eesti venekogukonnale kultuurilooline ühisosa Eesti Vabariigi kultuuriloos.

Aidata kaasa traavli ja hobusekasvatus inovatsioonile ja  rikastada maaelu.

Võta postitroika ka Eesti kultuuri paradigmasse(Üldtunnustatud on troika kui Venemaa kultuuri sümbol), sest ametlik esmamainimine on seotud Peterburgi-Narva postimaantee ja Narva postide pea järelvaatajaga polkovnik A.M. Volkoviga. Sellest Eesti ja Venemaa kultuuri ajaloolisest kokkupuutest räägitakse 1982 aasta Nõukogude Liidu ajakirjas „Teadus ja elu”. Ajakirja number on 7 ja ISSN kood on 0028-1263. Artikli „Loogakell” autor on tehniliste teaduste doktor A. Ganulitš.
Ajalooliseks dokumendiks on 1770 aastal A.M. Volkovi poolt koostatud ettekirjutus: „Ettekirjutus missugusel ajal kui palju postihobuseid võtta rakendisse Narva maanteel sõitjatel uutes asutatud posti jaamades.” Ettekirjutuses räägiti, et talvel (1 detsember-15 märts) ja suvel (15 mai-15 september) ühele või kahele sõitjale oli ettemääratud rakendada postikibitka ette kaks hobust, kolmekesi sõitjatele kolm hobust. Üle jäänud aasta aegadel oli ettemääratud ühele rändurile kaks hobust ja kahele kolm hobust ning kolmele sõitjatele neli hobust.
Artikli andmetel on Peterburgi-Narva(A. Ganulitši andmetel on Peterburgi-Narva postimaantee esimese Vene Impeeriumi „näidis” postiliin) postinduse kohta käiv määrustik esimene ametlik dokument, kus postiveoks antakse kolmikrakend ja enne seda määrustiku pole mitte ühtegi ametliku akti kus mainitaks kolmehobuserakendit. Edasi räägitakse et hobused rakendati kibitka ette nii et keskel on loogahobune ja tema kõrvale rakendati kõrvalseisjad hobused- nii sündiski vene-troika. Termin „troika” võeti kasutusele alles 1807 aastal postidokumentides.
 

 

 

 


Märksõnad: Integratsioon kultuur Eesti Venemaa venekultuur põllumajandus traavlikasvatus hobusekasvatus post troika Narva maantee ajalugu transport hobuveok
Kategooria: Integratsioon

Alusta siit!

Registreeru Osale.ee kasutajaks
ning alusta oma riigi aitamist juba
täna!

» Registreeru siin
» Kasutajale
 

Avalehele Osalusveebi haldab Riigikantselei
info@osale.ee

Osalusveeb Konsultatsioonid Ideed beta Seadused