Esmaspäev, 20. september 2021
  ID-kaart  |  MobiilID OpenID

» unustasid salasõna?   » registreeru   » reeglid
 
Rss SISUPUU Rss RSS
Avaleht Konsultatsioonid Ideed Seadused
 
Avaleht > Vaata ideed
Eesti, tõsta iivet! - RADIKAALNE IDEE
Sven Anderson
Sisestatud: 24. november 2008
Arhiveeritud
Bookmark and Share
Prindi
Saada kutse
  Vaata ideed   Hääletustulemused   Vaata vastuseid   Kommentaarid ()  

Idee:

Kutsun ülesse inimesi võtma (tagasi / vastu) ühe lapseliste perede maksustamise seaduse meestele. Mehed on nn peretoitjad olgem siis seda ka ametlikult "sunniviisiliselt"!

(Või olenemata soost maksumäära seadus. Hääleta poolt mõlemal puhul ja märgi vajadusel oma arvamus kommentaaridesse.)

See tagaks vähemalt iibe positiivseks mineku võimalikuse.
NN. TAGURPIDI HIINA RAHVASTIKU POLIITIKA JA KUNAGINE NSVL POLIITILINE SUUND.

Probleem:

Minu isiklikku uurimuse kohaselt Eesti Statistikaameti Aastaraamatu 2007 ja teiste samalaatsete väljaanete kohaselt tabab Eestit 2010 aastal majanduskriisi asemel suurem probleem - VÄLJASUREMINE. (2000 sündinud inimesed on 10 aastased siis)

Informatsioon:

Rahvastiku demograafias tuntakse aastaid 1980 - 2000 kogu maailmas beebibuumi nime all. See tähendab, et kogu maailmas sündis sellel perjoodil kõige rohkem inimesi. Beebibuum on klassikaline juhtum positiivsest ja negatiivsest. Positiivne on inimtsiviisatsiooni hüppeline areng kõigis valtkondades, teisalt jälle on negatiivses seisus bioloogiline areng ehk paljunemine. Kas maailma sünnib sama palju või lähedaselt võrdne arv beebibuumi lastega nn digilapsi?

Eesti rahvastiku püramiid 2007 näeb välja kui kofeki kommike. 2010 aastal muutub komfekike meie jaoks rohkem masikaks. 1989, 2000 ja 2006 aastate andmete järgi väheneb iga aastaga kõiki teisi rahvuskaaslaseid peale eestlaste, vene rahvuslaste ja mõningate valge-vene kodanike osas.

Ohud rahvastikus ja majanduses mis takistavad ülal oleva vastu võtmist aga on ületatavad:

- Esimese lapse sünni korral on ema vanus 23- lt 25-le tänaseks tõusnud. Lapse sünni korral üldiselt on ema vanus 26-lt 28-le tõusnud. Mõlemad suunad on jätkuva kasvuga. (Põhjuseks on jätkuv positiivne heaolu ühiskonnas tervikuna, areng naiste iseseisvuses ja Eesti meeste suutmatus toetada pidevalt perekonda). Probleem seisneb pidevas vanuse kasvus  mõlema näitaja vahel - bioloogiline piir tuleb ette mõnele. (ESAA 2007)

- Eesti areng hariduses on selgelt ühekülgne, muutumatuse korral tekib meil puudus reaalainete oskajatest ja üleküllus humanitaarses küljes. Samas üleküllus on humanitaarjas ülikoolis ja vähesus oskustööliste osas. Reaalainete osas on vastupidi.

- Suurim mure tabab majanduslikult  2010 ja enne seda peamiselt üksikvanemaid kellel on kaks või enam lapsi. (ESAA 2007) Seaduses tuleb punkt läbi mõelda kes tasub üksikvanema ühelapselise maksu - riik, kui isa ei ole ja isa olemasolul isa.

- Illusioon palkade tõusu ja heaolu vahel tõuseb. Paremaks teeb olukorra ainult kaine mõtlemine ja võimalik abi toetuste ja soodustuste abil rahvale. Kõige parem abi tulek aga finantsplaneerimise nõuandjate tasuta "jagamine".

- Ma pronoosiks ES anmete kohaselt 2010 umbkaudu leibkonna üheinimese kulutust keskmiselt (+- 1000 EEK) 5314,4 EEK (2006a. oli 3711,8 EEK) - kuus . Palkade kasv on paratamatu, kuid mitte positiivne sellegi poolest. (PROGNOOSI TULEB SUHTUDA KUI SUBJEKTIVSESSE INFOSSE).

- ES andmete  järgi on Eestis kokku psüühhiliselt või käitumishäiretega avastaud inimesi 1 miljonist 83 276 inimest. See on piisavalt suur arv väikese rahava jaoks. See arv on kasvava suunaga, sest noored tarbivad iga aastaga rohkem sünteetilisi aineid. Meeste sugurakkude ebaterve olek, põhjuseks ühiskondlik hoiak tervise sporti ja nõrgemate spordist huvitujate vastu.

- Sotsiaalne tõrjutuse osa kasv. Naljaks aga mida suurema palgalise sisseulekuga on inimene seda rohkem ta alkohooli ja tubaka lembelisem on. ES ei arvesta seal juhul investoreid ja mitte palgatööga saavutatud tulusid. Seega me ei saa väita, et rikkad on lollid või targad ja alkohooli lembelised. (NB! Eestis ei ole maailmatasemel rikkaid definitsiooni järgi!)

- 2010 aastaks ja juba praegu on näha SKP osatähtsuses surim on mitte finatsilised ja mitte tootmisega seotud finantsiliste vahendite jagunemine. Siiski 80% rahast jookseb finantsilisi ja tootmisega seotud teid pidi. VANASTI OLI MÕISNIKE ROHKEM KUI TALUNIKE, see ei tähenda veel kogu rahvastiku mõisnikuks olemist.


Märksõnad: väljasuremine, 2010, eesti, prognoos, tulevik
Kategooria: Perepoliitika

Alusta siit!

Registreeru Osale.ee kasutajaks
ning alusta oma riigi aitamist juba
täna!

» Registreeru siin
» Kasutajale
 

Avalehele Osalusveebi haldab Riigikantselei
info@osale.ee

Osalusveeb Konsultatsioonid Ideed beta Seadused