Teisipäev, 7. detsember 2021
  ID-kaart  |  MobiilID OpenID

» unustasid salasõna?   » registreeru   » reeglid
 
Rss SISUPUU Rss RSS
Avaleht Konsultatsioonid Ideed Seadused
 
Avaleht > Vaata ideed
Riigikogu valimise valimissedeli vormi muutmise ettepanek
Tõnis Viira
Sisestatud: 12. november 2008
Vastatud 11. märts 2009
Bookmark and Share
Prindi
Saada kutse
  Vaata ideed   Hääletustulemused   Vaata vastuseid   Kommentaarid ()  

Teen ettepaneku lisada Riigikogu valimiste valimissedelile kirje/kastike, kus oleks kirjas järgmine (või sellega analoogne) tekst:
 
"Olen poliitiliselt aktiivne ja huvitatud Eesti Vabariigi poliitikas kaasa rääkimisest, kuid antud valimisringkonnas puudub minu huve ja maailmavaadet esindav kandidaat."

See tähendab, et lisaks konkreetse kandidaadi valimisele oleks alternatiiviks öelda, et ei ole vastavat erakonda või üksikkandidaati, kelle ideid mina kui valija jagaks.

Tõepoolest. Igal inimesel on EV-s õigus ise Riigikokku kandideerida ja ennast ise esindada (kui ta mitte kedagi ei leia, kelle poolt hääletada), kuid antud hetkel kehtib kandideerijatele varaline tsensus (kahe kuupalga alammäär), mis rikub demokraatia üht peamist põhimõtet. Lisaks välistab EV valimissüsteem põhimõtteliselt üksikkandidaatide valituks osutamise (vajaminevaid hääli saaks reaalselt kokku vaid ülipopulaarsed erakondade juhid, keda telekas kümneid kordi iga päev näitab). Seega saaks valimissedeli muutmisega muuta EV-d demokraatlikumaks ja rahva huve rohkem arvestavaks ühiskonnaks, mis on ka Põhiseaduse üks esmaseid prioriteete.


Märksõnad: valimised
Kategooria: Kodanikuühiskond

Alusta siit!

Registreeru Osale.ee kasutajaks
ning alusta oma riigi aitamist juba
täna!

» Registreeru siin
» Kasutajale
 

Avalehele Osalusveebi haldab Riigikantselei
info@osale.ee

Osalusveeb Konsultatsioonid Ideed beta Seadused