Esmaspäev, 20. september 2021
  ID-kaart  |  MobiilID OpenID

» unustasid salasõna?   » registreeru   » reeglid
 
Rss SISUPUU Rss RSS
Avaleht Konsultatsioonid Ideed Seadused
 
Avaleht > Vaata ideed
Digitaalne tervis - Inimese terviseseisund nähtav ID-kaardi abil
Siim Kaevats
Sisestatud: 30. september 2008
Vastatud 10. detsember 2008
Bookmark and Share
Prindi
Saada kutse
  Vaata ideed   Hääletustulemused   Vaata vastuseid   Kommentaarid ()  

            Digitaalne terviseseisund - Inimese terviseseisund ID-kaarti

 

 

Revolutsiooniline samm - IT ja meditsiin üheskoos muudab meie kõigi elu tunduvalt lihtsamaks!

 

IDEE

 

Teen ettepaneku lisada ID-kaardile digitaalse terviseseisundi tugi ehk siis arst saab kontrollida reaalajas patsiendi terviseseisundit ID-kaardi abil.

 

Kuidas protsess toimub?

 

Näiteks kui patsient läheb arsti juurde, siis esialgu annab ta arsti kätte oma ID-kaardi, arst paneb kaardi kaardilugejasse ja arvuti ekraanile ilmub digitaalsel kujul reaalajas (s.t kõige uuemad andmed) patsiendi terviseseisund - põetud haigused, allergiad, vigastused, tervisehäired, milliseid ravimeid on patsient kasutanud ja milliseid ravimeid kasutab, operatsioonide ja lõikuste info, jne.             

Hambaarsti juures minnes ilmub arvuti ekraanile põhjalik ülevaade patsiendi hammastest - puuduolevad hambad, vigastatud juured, valutavad hambad, tuikavad hambad, millistes on eelnevalt augud olnud ja millistes ei ole, jne.

Pärast arstil käimist sisestab arst koheselt uue tekkinud informatsiooni patsiendi kohta, arst paneb kirja kõik mida ja kuidas tehti, mida soovitas, milliseid ravimite retsepte soovitas, jne. Patsient saab koheselt liikuda uue arsti juurde või saata maili koos digitaalse terviseseisundiga uuele arstile. Klikkides mingile kehakujutisele tuleb ekraanile tekst mis kirjeldab klikitava kehaosa seisundit.

 

 

Milline näeb välja protsess arvutiekraanil?

 

Ekraanile ilmub patsiendi lihaskiuline kehakujutis, punased laigud kehakujutisel näitavad patsiendi hetkelisi vigastusi, äsja läbitud operatsioone.

Klikkides mingile kehakujutisele tuleb ekraanile tekst mis kirjeldab klikitava kehaosa seisundit. Ekraanil saab arst valida erinevaid kehavaatenurki.

 

Miks ja Kellele süsteem kasulik on?

 

Süsteem on kasulik kõigile, nii patsientidele kui ka arstidele, aga ka tavakodanikule, kes soovib vajadusel igapäevaselt oma terviseseisundit kontrollida. Antud süsteem hoiaks kokku aega, ustetagused järjekorrad vähenevad, arsti ja patsiendi koostöö muutub lihtsaks ja kiireks, kuna digitaalne terviseseisund annab kiire ja põhjaliku ülevaate patsiendi terviseseisundist, raha kokkuhoid, visiidi tasud, raviprotsesside lihtsustamine ja kiiremaks muutmine, mahukas paberdokumentide ja paberikulu kokkuhoid, alati kiire ja selge reaalajas ülevaade, ei pea hakka otsima patsiendi toimikut, jne.

Ei pea sõitma kaugele teise linna otsa, saab nõu küsida digitaalse terviseseisundi abil, kas peab nt operatsioonile tulema või ei pea.

Kokkuvõtlikult: Aja, raha ja närvide kokkuhoid!

 

 

Lisaks

 

Patsient saab enne arsti juurde minekut saata arstile ülevaate oma terviseseisundist, enne hambaarsti juurde minekut saab saata oma põhjaliku ülevaate hammaste seisundist.                 

Patsiendid saavad arstidelt nõu küsida maili teel, saates kaasa digitaalse terviseseisundi ehk ei peagi arsti juurde minema, vaid arst saadab teile mugavalt mailile ravimi informatsiooni ja juhendid mida ja millal peate kasutama hakkama.

 

 Tutvu ideega:

 

 www.digitervis.snake.ee

 


Märksõnad: arst meditsiin digitaalne it info id-kaart
Kategooria: Määramata

Alusta siit!

Registreeru Osale.ee kasutajaks
ning alusta oma riigi aitamist juba
täna!

» Registreeru siin
» Kasutajale
 

Avalehele Osalusveebi haldab Riigikantselei
info@osale.ee

Osalusveeb Konsultatsioonid Ideed beta Seadused