Laupäev, 18. september 2021
  ID-kaart  |  MobiilID OpenID

» unustasid salasõna?   » registreeru   » reeglid
 
Rss SISUPUU Rss RSS
Avaleht Konsultatsioonid Ideed Seadused
 
Avaleht > Vaata ideed
Luua Teabeanalüüsi ja -Konsultatsioonikeskus infosõjas toimetulemiseks
Jaanus Nurmoja
Sisestatud: 27. august 2008
Arhiveeritud
Bookmark and Share
Prindi
Saada kutse
  Vaata üleskutset   Allkirjad   Vaata vastuseid   Kommentaarid ()  

Eestil oleks aeg luua asutus või struktuuriüksus, kes suudaks jälgida meediaruumis toimuvat, leida erinevatest materjalidest Eesti-vastast retoorikat, seda analüüsida ning töötada välja vastuväiteid - nii operatiivselt kui ka ennetavalt. Seda selleks, et Eesti toimiks infosõja tingimustes efektiivselt. Vajadust selliste struktuuride järele on ka tõdenud mitmed poliitikud.

Sellise üksuse (asutuse) nimi võiks olla  näiteks Teabeanalüüsi ja -Konsultatsioonikeskus. Pole esmatähtis, kas see peaks olema riigiasutus või avalik-õiguslik juriidiline isik - selle töö peamiseks sisuks peaks olema välismaale suunatav propaganda. Täpsemalt peaks see asutus olema esimene nõuandja ja ideelabor, mis aitaks nii Eesti riigi juhtidel ja esindajatel eri tasandeil kui ka meediaväljaannetel kujundada oma retoorikat Eesti-vaenuliku propaganda tõrjumiseks - olgu selleks siis toetavad faktid või meisterlik demagoogia vaimukate ütluste või tabavate  võrdluste kujul. Samuti peaks see organisatsioon olema valmis aktiivselt ja operatiivselt tegutsema rahvusvahelises internetikeskkonnas, olgu siis infomaterjali levitajana või valvekommentaatorina.

Samas ei tohiks olla tegemist millegi pressitalituse laadsega, kust ajakirjandusväljaannetele pressiteateid saadetakse või omaaegse Propagandatalituse koopiaga. Nimetatud infosõja-ametkonna eesmärk ei tohi olla hoolitsemine presidendi, parlamendi ja valitsuse maine eest valijate silmis, ühe erakonna või maailmavaate soosimine või teise tõrjumine, vaid Eesti riigi ja eestlaste maine kaitsmine ja parandamine välismaailma silmis. Kusjuures kasutamata selleks valetamist või faktide võltsimist. Viimatinimetatu ei käi võimaliku desinformatsiooni kohta julgeolekukaalutlustel - muidugi juhul, kui see üldse oleks selle ametkonna teema.

Nõuanneteks või konsultatsioonideks peaksid selle asutuse vastavad spetsialistid aga olema avatud kõigile Eesti kodanikele, kellel välismaalastega suhtlemisega pistmist, kes on huvitatud oma rahva oskuslikust esindamisest ning vigade vältimisest inforindel - olgu siis tegemist erakonna, firma või üksikisikuga.

Antud üleskutse ei pruugi sisaldada kõiki võimalikke funktsioone, mida nimetatud asutus võiks täita. Eraldi arutamiseks panen ideede osasse oma nägemuse asutuse võimalikust toimimisest, et see asuks üleskutsest lahus. Nii on võimalik anda allkiri Teabeanalüüsi ja -Konsultatsioonikeskuse loomise toetuseks, nõustumata samal ajal sellega, millisena ma selle asutuse funktsioone ette kujutan.

 Idee asub aadressil:

  https://www.osale.ee/ideed/idea/view/2339


Märksõnad: infosõda, propaganda, eestivastane
Kategooria: IT ja infoühiskond

Alusta siit!

Registreeru Osale.ee kasutajaks
ning alusta oma riigi aitamist juba
täna!

» Registreeru siin
» Kasutajale
 

Avalehele Osalusveebi haldab Riigikantselei
info@osale.ee

Osalusveeb Konsultatsioonid Ideed beta Seadused