Esmaspäev, 20. september 2021
  ID-kaart  |  MobiilID OpenID

» unustasid salasõna?   » registreeru   » reeglid
 
Rss SISUPUU Rss RSS
Avaleht Konsultatsioonid Ideed Seadused
 
Avaleht > Vaata ideed
Parkimiskorra rikkumisel eelhoiatus
A. R.
Sisestatud: 2. juuli 2008
Vastatud 18. september 2008
Bookmark and Share
Prindi
Saada kutse
  Vaata ideed   Hääletustulemused   Vaata vastuseid   Kommentaarid ()  

Kirjeldus
Kui auto on pargitud valesse kohta või autol ei ole kehtivat parkimispiletit, siis teavitatakse rikkujat telefonikõne või SMSi teel ning antakse võimalus rikkumise lõpetamiseks. Ehk kui on loodud võimalus SMSi, telefoni või Wapi kaudu parkimise eest maksmiseks, siis tänapäeva tehnoloogiliste lahenduste juures peaks olema ka võimalik kodaniku teavitamine rikkumisjuhtumistest. Teenuse kasutaja sisestab SMSi või Wapi kaudu parkimispiletit ostes oma telefoninumbri.

Eesmärk
Halduse hea tava võimaldada rikkumine eelnevalt lõpetada, olgu kas tegu heauskse või pahatahtliku rikkumisega.

Riskid:
Et teenust kasutatakse kuritahtlikult ning pargitakse keelatud tsoonidesse või ilma piletita ning oodatakse lihtsalt SMSi või kõnet vastavast asutusest. Riski elimineerib lahendus, kus teenuse kasutaja sisestab oma telefoninumbri ja autonumbri, mille kaudu on isik tuvastatud ning kui kodanik rikub parkimiskorda 1 korra aasta jooksul, antakse talle hoiatus, kui teist korda, tehakse talle trahv.

Näide 1. Vahetasin autot ning kasutades EMT wapi kaudu parkimise eest maksmist, sisestasin andmed automaatselt vana auto numbriga. Olles tund aega parkinud, väljusin teenindusasutusest ning nägin parkimiskontrolöre parkimist kontrollimas. Näitasin neile, et olen juba teenuse eest maksnud, kuid sellest ei olnud abi, trahv kirjutati siiski välja. SMS teavitusega oleks saanud mind teavitada ning ma oleks koheselt rikkumise lõpetanud.

Näide 2. Aastaid tagasi parkisin tsooni, kus oli liiklusmärgi küljes selline märkide kombinatsioon, kus oli parkimise silt, teisaldamise hoiatus ning parkimiskella märk. Kaugel eemal oli märk, mis keelas aga antud tsooni parkimise. Ehk tekkis kombinatsioon, millest ei olnud võimalik koheselt aru saada, et auto kuulub teisaldamisele.


Märksõnad: Liiklus, parkimine, auto, trahv, rikkumine, õigusrikkumine
Kategooria: Regionaalne ja kohalik haldus

Alusta siit!

Registreeru Osale.ee kasutajaks
ning alusta oma riigi aitamist juba
täna!

» Registreeru siin
» Kasutajale
 

Avalehele Osalusveebi haldab Riigikantselei
info@osale.ee

Osalusveeb Konsultatsioonid Ideed beta Seadused