Laupäev, 18. september 2021
  ID-kaart  |  MobiilID OpenID

» unustasid salasõna?   » registreeru   » reeglid
 
Rss SISUPUU Rss RSS
Avaleht Konsultatsioonid Ideed Seadused
 
Avaleht > Vaata ideed
jalgratturid ohutult liikluses
Marcus Kõopuu
Sisestatud: 9. juuni 2008
Vastatud 15. juuli 2008
Bookmark and Share
Prindi
Saada kutse
  Vaata üleskutset   Allkirjad   Vaata vastuseid   Kommentaarid ()  

Käesolev üleskutse on ajendatud suve saabumisest ja liikluskultuuri(tuse) tajumisest jalgratturina.

Käesoleva üleskutse eesmärk on kutsuda üles Eesti Politseid suunama kõrgendatud tähelepanu liikluseeskirjadest kinnipidamisele, mis puudutavad jalgratturite ohutust. Siinkohal ei pea ma silmas jalgrattureid, kes ei tee enda kaitsmiseks midagi, hoolitsemata enda nähtavaks tegemise eest või oma manöövritest liikluseeskirja kohaselt mitte märku andvatest jalgratturitest. Pean silmas eelkõige eeskujulikku jalgratturit,

  • kes kannab kiivrit
  • kelle riietus on hästi märgatav tänu oma värvile ja reflektorribadele
  • kes liikleb vastavalt liikluseeskirja nõuetele.

Usun, et sellised jalgratturid väärivad turvalist liikluskeskkonda.

Nimelt näeb reaalne situatsioon maanteel jalgrattaga sõites välja nii, et sinust möödasõitvatest autodest enamus ei suvatse isegi suunatuld näidatagi. Aga vähe sellest - autod mööduvad jalgratturist nii lähedalt, et see võib vabalt jalgratturi tasakaalust välja viia (arvestagem ka tuult, mida mööduv auto põhjustab) ja lõppeda tema jaoks kas selle sama (või järgmise) auto rataste all.
Seega on minu üleskutse politseile leida moodused ja meetodid, kuidas kontrollida ja karistada selliseid vastutustundetuid autojuhte. Olgu selleks siis kas erariietes politseinike kaasamine liiklusesse jalgratastega, mis varustatud mõne digitaalse kaugusmõõdikuga, mis laserkiirega mõõdaks ja fikseeriks vastutustundetu autojuhi käitumise. Ja mõned kilomeetrid eemal võiks selle sama autojuhi peatada juba autopatrull.

Teine positiivne külg on see, et selline erariietes jalgrattal liikuv politseinik saab täita edukalt operatiivse informaatori ülesannet, kuna jalgrattaga sõites kohtab neid liiklusjõmme õige tihti, kes sini-valget autot nähes nagu väiksed lambatalled on.

Mis puutub auto ohutut möödasõidukaugust, siis peab siin arvestama, et vastavalt liikluseeskirjale on jalgratturi üheks märguandeks välja sirutatud vasak käsi. Seega võib jalgratturi gabariitideks piltlikult lugeda tema tema käte siruulatust ja ükski möödasõit ei tohiks toimuda "läbi" jalgratturi gabariitide.  Seetõttu peab politsei pöörama tähelepanu sellistele asjadele sama palju kui näiteks autojuhtide puhul turvavöökinnitamisele. Peaksime püüdlema selle poole, et hukkunuid oleks võimalikult vähe, aga kui neid ette tuleb, siis olgu nende õnnetu surm vaid nende endi vea tagajärg. Ei tohiks olla ühtegi hukkunud jalgratturit, kelle surma on põhjustanud hooletu autojuht.

Seega, kui sa hoolid, et meie teedel hukkuks vähem jalgrattureid, et sinu sõbrad ja tuttavad, kes harrastavad jalgrattasõitu, elu ja tervise juures püsiks, anna oma hääl sellele üleskutsele, mis adreseeritud eelkõige Eesti Politseile.


Märksõnad: jalgratturid turvalisus liiklus ohutus
Kategooria: Tervis

Alusta siit!

Registreeru Osale.ee kasutajaks
ning alusta oma riigi aitamist juba
täna!

» Registreeru siin
» Kasutajale
 

Avalehele Osalusveebi haldab Riigikantselei
info@osale.ee

Osalusveeb Konsultatsioonid Ideed beta Seadused