Teisipäev, 21. september 2021
  ID-kaart  |  MobiilID OpenID

» unustasid salasõna?   » registreeru   » reeglid
 
Rss SISUPUU Rss RSS
Avaleht Konsultatsioonid Ideed Seadused
 
Avaleht > Vaata ideed
Mitte tõsta seksi nõusolekuvanust
Tõnn Kask
Sisestatud: 4. juuni 2008
Vastatud 7. juuli 2008
Bookmark and Share
Prindi
Saada kutse
  Vaata ideed   Hääletustulemused   Vaata vastuseid   Kommentaarid ()  
Maiko Mõtsar | 4. juuni 2008
Lugesin seda Teie poolt viidatud ülevaadet ja märkasin kahte asja: keskmine vanus on tabeli lõpus 16 eluaastat, kusjuures allapoole on selle tõmmanud peamiselt mingi kolmas maailm ja arengumaad. Seega mina ei näe erilist probleemi, kui vanusepiir läheneb keskmisele vanusele maailmas. Seda eriti juhul, kui arenenud riikides sellevõrra see kõrgem on olnud.

Mis puudutab Teie argumenti "näeb vanem välja"... siis andke andeks: kas vahekord on välimusega või siiski selle noore inimese veel välja kujunemata isiksusega? Pealegi, kas peaksime omaks võtma sellisel tasemel vabameelsuse, kus seks võõraga (isikuga, kelle vanust sa ei tea, vaid hindad seda silma järgi) on normaalne ja enesestmõistetav?
Kas 14-15 aastaste noorte läbimõtlematuid seksuaalsuhteid peab sel määral soodustama? Kahe aastane seksuaalelu edasilükkamine selles eas ei mõju küll noorele kuidagi halvasti.

Juhul muidugi, kui Teie idee ei ole ajendatud vastasosapoolest - täiskasvanud inimesest, kellele 16 aastane tundub juba liiga vana seksuaalpartner olevat...
 
Juhan Jurakas | 5. juuni 2008
Inimese loodusest antud põhivajadusi - söömist, si*****st, hingamist, sugutungi/seksi kuiva seadusega reguleerida eriti ei õnnestu. Selles osas on autoril õigus, et tulemuseks on seaduste autoriteedi langus (mis niigi pea olematu), mitte seksuaalkäitumise muutumine.
Millegipärast ei taha meie juhtoinad (=seadusetegijad-riigivõim, ...) minna loogilisemat teed - püüda muuta inimsete mõttemaailma. Seda loomulikult mitte seadustega, vaid eeskujuga, massiteabevahenditega, ...
Miks?
Küllap vist seetõttu, et sel juhul tuleb hakata ka teisi väärtusi ümber hindama. Ühepäevaliblika sündroom, tarbijamentaliteet, ...,    Aga see ohustaks ka praegust rahal põhinevat võimusüsteemi. K.a. selle lolli seaduse autorite võimulpüsimist!

Näide - kui portaalis Delfi oli artikkel sellest, kuidas üks noor mees ATV'ga ennast mõttetult ja lollilt surnuks sõitis, siis tõmbas tsensor maha kõik need kommentaarid, mis nimetasid rullnokka rullnokaks, pakkusid teda Darvini auhinna kandidaadiks, nimetasid ATV'd (antud situatsioonis) tillipikenduseks jne. Kusjuures neid kommentaare oli lehekülgede kaupa!!! Kõik vastassuunalised kommentaarid (sellist käitumist õigustavad ja kaastundvad) jäeti alles!!!
On terve rida seadusi, mis reguleerivad meedia tööd. Avaliku Sõna Nõukoguni välja. Millegipärast ei tehta seadusi-sätteid selle kohta, et mõjutada avalikku arvamust mõistlikkusele. Mis vähendaks mõtlematut seksi (+joomist+ülbamist-rullnokkamist+...) noorte seas.
Äkki kardetakse, et siis hakkavad noored mõtlema ja saavad aru meie valitsuse/viletsuse tegudest, tegelikkusest???
Või on eeskujuks Stalini võte - inimesi sunniti varastama, et mitte nälga surra. See aga tegi kõigist kurjategijad, koos sellega kaasnevate võimalustega valitsejatele rahva ohjamiseks. Koos mõtteviis muutmisega - seaduserikkumine on loomulik. Teie, kes te ka seadust rikute, ei oma moraalset õigust meie kuritegusid hukka mõista, mis sest, et need on pa-aalju suuremad.
 
Jaanus Nurmoja | 13. juuni 2008
Kompromissvariant, mis ei oleks repressiivne noorte suhtes:

Seksuaalvahekord on reeglina keelatud alla 16-aastasega
Seksuaalvahekorras 14-16 aasta vanuse noorega  võib tema nõusolekul olla temast maksimaalselt 3 aastat vanem isik. 
 
raimond kaige | 18. juuni 2008
ma arvan et noored  ei peaks olema sexual suhtese minekuks 16 nagu oli todud tee vötade ju noorde vabduse kui reeglid lähevad karmimaks seeda enam ka noored tevad vastu piidi   lugupidamisega raimond käige reformi erkonna nortekoogu liige
 
Marko Nuuma | 26. juuni 2008
muide, lõuna pool arenevad noored (füsioloogiliselt/anatoomiliselt) kiiremini välja, kui põhjamaades. Seal on 15a kuttidel juba habe ees... Ei kujuta küll ette, kuivõrd tugev argument see on, kuid äkki aitab see siiski arutelule kaasa.
 
Tarmo Laur | 19. juuli 2008
Minu meelest 14a. piir optimaalne. Ainus argument miks tahetkse piiri nihutada 16a. peale on see, et paljudes teistes riikides on nii. Minu jaoks ei ole see argument veenev. Mis põhjusel see piirinihutamine kaitseks nori? See kui 14a. keela seks endast rohkem kui 5a. vanemaga ja põhjendada seda sellega, et meie teame paremini, mis talle on hea ja sellega me kaitseme sind on lihtsalt 14a. inimese rumalaks ja vastutustundetuks pidamine. Arrvestades seda, et kuni 19a. saab 14a. iga kelle karistamatult seksida ja näiteks 20a. seksides sama vanusega oleks kohe pervo ja kurjategija. Minu meelest absurdne.
 
Carmen Kutan | 19. detsember 2008
aga ma ütlen ainult seda, et keelatud vili on magus...ja noored teevad just seda mida rangelt keelatakse.
 
Aleksander Tarakanov | 1. veebruar 2009
Kas sul on endal mingi sarnane probleem oled kokku puutunud? minu arvates peaks hoopis seda veel rohkem tõstma samas loomulikult erilist mõttet pole SEST kes tahab see teeb niigunii...
 
Urmas Heinaste | 17. aprill 2009
Mina arvan et alaealine siiski täna ei tea, millega ta riskib ja keskmiselt on minimaalne lubatud vanus 16 mõistlik. 

Average age* 	16 	16 	16
 
Ailar Kaljurand | 19. veebruar 2010
Kommentaar kustutatud kommentaari omaniku poolt.
 
Kommentaaride lehekülgi:   1 

Alusta siit!

Registreeru Osale.ee kasutajaks
ning alusta oma riigi aitamist juba
täna!

» Registreeru siin
» Kasutajale
 

Avalehele Osalusveebi haldab Riigikantselei
info@osale.ee

Osalusveeb Konsultatsioonid Ideed beta Seadused