Esmaspäev, 20. september 2021
  ID-kaart  |  MobiilID OpenID

» unustasid salasõna?   » registreeru   » reeglid
 
Rss SISUPUU Rss RSS
Avaleht Konsultatsioonid Ideed Seadused
 
Avaleht > Vaata ideed
Tallinn-Viljandi-Valga maantee
Mati Kukk
Sisestatud: 7. aprill 2008
Arhiveeritud
Bookmark and Share
Prindi
Saada kutse
  Vaata ideed   Hääletustulemused   Vaata vastuseid   Kommentaarid ()  
Hetkel paistab kõigi plaanide järgi välja versioon, kus Võru on Tallinnale lähemal kui Valga.  Seda saaks muuta, kui Tallinn-Tartu maantee tuua lõuna poole - Paide ja Türi vahele andes mõlemale linnale uue arengutõuke ning tuues Valga ja Viljandi peaaegu 10 km Tallinnale lähemale. Vaadates teed Viljandi-Valga on selgelt näha, et see ei lähe otse Viljandist Valka. Siin oleks mõistlik teha tolmuvaba tee läbi Kärstna Helmesse(10 km katet vaja panna). hetkel on vaja sõita läbi Pikasilla või läbi Karksi - Tõrvasse.

Mina sõidan tihti Valgamaale Karula valda ning kasutaks meelsasti  sinna jõudmiseks ka alternatiivi Vaibla-Kolga-Jaani-Põltsamaa kuid see tee on kahjuks kruusatee. Samas oleks ka see tee heaks alternatiiviks Tallinn-Tartu maanteele Antsla, Otepää  ja Elva elanikele ning võimalus vähendada koormust Põltsamaa-Tartu lõigul.

Asetaks küsimuse ametnikele selliselt võib-olla ei vaja me ühte suurt teed kogu ulatuses vaid jaotame koormust ja teeme pool teed ning teeme lisaks mõned kõrvalteed korda ning muudame sedasi palju rohkem.

Toome selle suure teega lähemale mitu linna mitte ainult 2 ning vähendame koormust Viljandi maanteel võttes läbi Türi tuleva liikluse uuele teele.

 
   

Märksõnad:
Kategooria: TOM Ideed

Alusta siit!

Registreeru Osale.ee kasutajaks
ning alusta oma riigi aitamist juba
täna!

» Registreeru siin
» Kasutajale
 

Avalehele Osalusveebi haldab Riigikantselei
info@osale.ee

Osalusveeb Konsultatsioonid Ideed beta Seadused