Esmaspäev, 20. september 2021
  ID-kaart  |  MobiilID OpenID

» unustasid salasõna?   » registreeru   » reeglid
 
Rss SISUPUU Rss RSS
Avaleht Konsultatsioonid Ideed Seadused
 
Avaleht > Vaata ideed
Toidukaupade "tervislikkuse" põhine maksustamine
Aivo Liitmaa
Sisestatud: 20. november 2007
Arhiveeritud
Bookmark and Share
Prindi
Saada kutse
  Vaata ideed   Hääletustulemused   Vaata vastuseid   Kommentaarid ()  
Meediast käis läbi toidukaupadele kehtiva käibemaksu vähendamise idee. Kui selline sedausemuudatus läbivaatamisele võetakse, on samaaegselt otstarbekas muuta toidukaupade maksustamispoliitika eesti rahva tervist soosivaks läbi maksusoodustuste naturaalsetele toodetele ja mahetoodangule (tootjatele).

Lisaks loomulikule erinevusele peaks näiteks säilitusaineid sisaldavat ja neid mitte sisaldavat küpsisepakki eristama mõne protsendi võrra erinev kogutav käibemaks. Teisisõnu - maksusoodustus tuleb muuta sõltuvaks kunstlike lisandainete kasutamise hulgasat tootes.  Vorstid, keeksid, pagaritooted, maiustused jne. Oletame, et kaupadele hakkab kehtima  8% käibemaks. Suurem enamus tooteid oleks aga reaalselt maksustatud 6%-7% maksumääraga, sest neis on 1-3 lisandit. Madalaim, 5% käibemaks, kehtiks aga lisandaineteta toodetele. 

Väga oluline on ka sama põhimõtte alusel mahetoodangu toetamine, kuigi taime(kaitse)mürkide sisalduse monitoorimine eriti importkaupade puhul on keeruline ning ressursimahukas. 

Üldine põhimõte on soodustada tervisliku toodangu osakaalu suurenemist, andes nende tootjatele turueelise. Tootjad otsiksid ise võimalusi lisandainete vähendamiseks toodetes, et muuta tooteid  maksusoodustusest tulenevalt hinna poolest konkurentsivõimelisemaks. 

Võidaksid naturaalsete tootjate valmistajad ja eestlaste tervis.

Tänan tähelepanu eest.

Märksõnad:
Kategooria: TOM Ideed

Alusta siit!

Registreeru Osale.ee kasutajaks
ning alusta oma riigi aitamist juba
täna!

» Registreeru siin
» Kasutajale
 

Avalehele Osalusveebi haldab Riigikantselei
info@osale.ee

Osalusveeb Konsultatsioonid Ideed beta Seadused