Laupäev, 18. september 2021
  ID-kaart  |  MobiilID OpenID

» unustasid salasõna?   » registreeru   » reeglid
 
Rss SISUPUU Rss RSS
Avaleht Konsultatsioonid Ideed Seadused
 
Avaleht > Vaata ideed
Liiklusrikkujad eksamile
Peep Võrno
Sisestatud: 8. november 2007
Arhiveeritud
Bookmark and Share
Prindi
Saada kutse
  Vaata ideed   Hääletustulemused   Vaata vastuseid   Kommentaarid ()  
Mõte siis selline, et rikkujad saadetaks automaatselt ka eksamile. Kui inimene rikub eeskirju, on ju põhjendatud kahtlemine tema teadmistes/oskustes. 

Pisirikkumiste puhul karistuse osa polekski. Eksam ei oleks karistus, eduka läbimise korral riigilõivu ei küsitaks. Läbikukkuja kaotaks juhtimisõiguse, kuni eduka sooritamiseni. Samuti oleks "järeleksamitel" riigilõiv.

EDIT:
Lisaks siinkohal juurde, et eksam EI OLE karistus. Või siis, mille eest karistatakse koolilõpetajaid ;)? Eksam ON teadmiste kontroll. Puudulike teadmiste/oskustega ei tohiks liikluses osaleda. Eksam ei maksaks midagi. Sooritamiseks oleks aega näiteks 6 kuud, siis ei tohiks ka aja leidmine keeruline olla. 

Kogemata patustaja ainuke mure oleks külastada eksamikeskust. Erinevalt praegusest olukorrast, kus vormistatakse karistus ja seda siis vaidlustatakse ja vahel koguni kõik 3 kohturingi. Riigil oleks odavam eksam "välja teha!

Loomulikult peaks riik looma selleks võimalused. Praegune seis eksamijärjekordadega on niikuinii ebanomaalne ja korrumptiivne. Aga see on hoopis teine teema.

Märksõnad:
Kategooria: TOM Ideed

Alusta siit!

Registreeru Osale.ee kasutajaks
ning alusta oma riigi aitamist juba
täna!

» Registreeru siin
» Kasutajale
 

Avalehele Osalusveebi haldab Riigikantselei
info@osale.ee

Osalusveeb Konsultatsioonid Ideed beta Seadused